Kuskus (couscous) šalát s kuracími prsiami

Kuskus je jedlo pochádzajúce z oblasti Maghreb. Je to región v Afrike na severe Sahary, západne od Nílu. Konkrétne sú to štáty Maroko, Západna Sahara, Alžírsko, Tunisko, Líbya a viac menej aj Mauritánia. Prvé písomné zmienky pochádzajú z tejto oblasti z 13. ..

Kura na pohánke

Suroviny kuracie prsia z jedného kuraťa1 šálka pohánkypanenský olivový olejsoľmleté čierne koreniečervená paprikapetržlenová vňať Ako príloha hlávkový alebo ľadový šalát nakrájame, (ocot, práškový cukor a vodu zmiešame a pripravíme tak zálievku na ..

Bravcove rieberko so zeleninou a hruskami

BRAVCOVE REBIERKO SO ZELENINOU A HRUSKAMI 600g bravcovych rebierok, sol, 1 lyzica hladkej muky, 2-3 lyzice oleja alebo bravcovej masti, 1 cibula, 2dl vody, 2 zeleninove papriky,2 mrkvy, sol, mlete cierne korenie, 2 bobkove listy, 4 hrusky -cerstve alebo kompotove, 4 lyzicky ..

Báječný recept na zaváraný bravčový bôčik s rascou

– 3 kg bôčik s košťou a kožou,– 3 lyžičky drvenej rasce,– 2 lyžičky čerstvo namletého čierneho korenia,– kuchynskú soľ (na kilo mäsa netto 21 g),– voda (na 1 pohár o objeme 0,7l 2 lyžice).POSTUP:Bôčik vykostíme (kosti použijeme napríklad k pečeniu) a ..

Kuracie halušky s nivou

Výhodou tohto receptu je určite to, že je veľmi rýchly na prípravu, ale pritom lahodný. Máte i vy radi nivu? Tak na čo ešte čakáte, urobte si i vy tento vynikajúci recept, ktorým môžete prekvapiť celú rodinu. Čo budeme potrebovať na kuracie halušky s ..

Tortilla

Zaujimavosti zo sveta kuchyneTortilla - specialita spanielskej kuchyne - je vlastne omeleta.Je taka rozsirena, ze ma takmer neohranicene moznosti nielen vo velkosti, ale aj co sa tyka naplne ci oblozenia. Klasicka tortilla sa pripravuje tak, ze nadrobno posekana cibula sa jemne oprazi ..